בית מרקחת |
שירותי רוקחות פעילות בית המרקחת עוסקת ברכישה, באחסון, בניפוק ובשינועתרופות למחלקות וליחידות הרפואיות במכז הרפואי. צוות בית המרקחת מבצע בדיקות פיזיות של חדרי התרופות במחלקות בית החולים והתאמת המלאי לתפעול השותף של המחלקה, מבצע בקרה על תנאי אחסון התרופות ועל תוויות מתאימות, מוודא שהתרופות הן בעלות תוקף מתאים. צוות בית המרקחת מספק יעוץ רוקחי קליני למחלקות הגריאטריות, במחלקות עצמן, בתחומי אינטראקציות בין תרופתיות, שימושים בתרופות, הזמנתן והספקתם בזמן אמת. מושקע מאמץ וחשיבה בתחום הבטחת בטיחות הטיפול התרופתי במרכז הרפואי. לעיתים עולה הצורך לייבא תרופה שאינה על פי התוויות רפואיות מקובלות אואינם רשומים בארץ, ונדרשים עבורה אישורים מיוחדים. קיימת על יד בית המרקחת גם ועדה לתרופות הבודקת ומאשרת את ההזמנות הייחודיות הללו.. בית המרקחת נותן מענה גם לטיפול במערך התרופות לשעת חירום צוות הרוקחים משיב לפניותיהם של אנשי הצוות הרפואי במרכז לבריאות הנפש בב"ש ובמרפאות המרכז בכל נושא הקשור בתרופות, כגון: מינון, שילובי תרופות, תופעות לוואי. לרשות הצוות מקורות אינטרנטיים וספרותיים עדכניים. מיהו צוות בית המרקחת? סגנית מנהלת, הרוקחת: פולישציוק ולנטינה, בעלת תואר שני ברוקחות, רוקחת ותיקה ומנוסה. זמני פעילות בית המרקחת: בימים אי-היבין השעות השעות 8:00 – 16:00 |